Mesafeli Satış Sözleşmesi

Madde 1 – TARAFLAR

İşbu sözleşme, bir tarafta BİRLEŞMİŞ FİKİRLER REKLAM TANITIM İÇ VE DIŞ TİCARET LTD. ŞTİ. (Atelier Creart) (Adres: Caferağa Mah. Moda Bostan Sok. No:12/1 34710 Kadıköy/İstanbul, Kadıköy V.D. No: 178 064 73 59) ile diğer tarafta www.ateliercreart.com sitesi üzerinden sipariş verme adımlarını tamamlayarak satın alma işlemi gerçekleştirmiş Müşteri (Müşteri) arasında aşağıda belirtilen şekil ve şartlarda tam bir anlaşmaya varılarak imzalanmış sayılır. Müşteri www.ateliercreart.com sitesi üzerinden sipariş vererek aşağıdaki şartları okumuş ve kabul etmiş olur.

Madde 2 – KONU

İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’ne uygun olarak düzenlenmiştir. İşbu Sözleşme’nin tarafları 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’den kaynaklanan yükümlülük ve sorumluluklarını bildiklerini ve anladıklarını kabul ve beyan ederler.

İş bu sözleşme Müşterinin www.ateliercreart.com sitesi üzerinden siteye üye olarak sipariş vermesi, Atelier Creart’ın Müşteri üyelik bilgilerini kullanması ve sipariş verilmesi durumunda siparişin kargoya teslim edilmesine kadar olan sürecini konu alır.

Taraflar, SÖZLEŞME’nin konusunu teşkil eden hizmetlerin gerektiği gibi sunulmasını temin etmek amacı ile gerektiği şekilde işbirliğinde bulunmayı, birbirlerine gerekli bilgi ve belgeleri sunmayı, gerek akdi gerekse kanuni yükümlülüklerini özenli ve dürüst bir şekilde yerine getirmeyi müşterek olarak kabul ve taahhüt ederler.

Madde 3 – GENEL HÜKÜMLER

3.1 Müşteri www.ateliercreart.com sitesi üzerindeki sipariş aşamaları içerisinde “Mesafeli Satış Sözleşmesi’ni okudum onayladım. “ kutucuğunu işaretlediğinde bu sözleşmedeki hükümleri kabul etmiş sayılır.

Sözleşme konusu ürün/ürünlerin teslimatı için işbu sözleşmenin elektronik ortamda onaylanarak Atelier Creart’a ulaştırılmış olması ve bedelinin Atelier Creart’ın hesabına aktarılmış olması şarttır. Ürün bedeli Atelier Creart’ın hesabına aktarılmaz veya banka kayıtlarında iptal edilir ise Atelier Creart’ın ürün teslimi yükümlülüğü de ortadan kalkmış kabul edilir.

Müşteri, sözleşme konusu ürün/ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul ve beyan eder.

3.2 www.ateliercreart.com web sitesinde yer alan kayıt formları ve sipariş formları vasıtasıyla adınızı, e-posta adresinizi, telefon numaralarınızı ve posta adresinizi kendi bilginiz ve isteğiniz dahilinde vermenizi talep etmektedir.

www.ateliercreart.com, yukarıda sıralanan kişisel bilgilerinizi; web sitesi üzerinden siparişlerinizi almak, ürün ve hizmetlerimizi layıkıyla sunmak, ürün ve hizmetleri hakkında pazarlama amacıyla sizinle irtibata geçmek, bilgilerinizi güncellemek, üyeliğinizi yönetmek ve sürdürmek, ilginizi çekebilecek ürün ve hizmetler hakkında sizi haberdar etmek, yeni ürünler önermek ve ürün siparişlerinizle ilgili olarak 3. şahısların teknik, lojistik ve benzeri diğer işlevlerini yerine getirmelerini sağlamak amacıyla kullanmaktadır.

Müşteri Atelier Creart tarafından ürün tanıtımı ve reklam amaçlı gönderilen her tür e-posta kısa mesaj vb. gönderiyi durdurma hakkına sahiptir. Müşteri bildiri amaçlı gönderi almak istemediğine dair info@ateliercreart.com adresine mail atarak bu hakkını kullanabilir.

Müşteri www.ateliercreart.com sitesi üzerindeki üyelik ve sipariş aşamalarında sisteme girdiği bilgilerin doğruluğunu kabul ve teyit eder. Bu bilgilerin yanlış ve/veya eksik olması sebebi ile ortaya çıkan olumsuzluklardan Atelier Creart sorumlu tutulamaz.

3.3 Müşteri, www.ateliercreart.com sitesi üzerinden sipariş verdiği ve bu sözleşmeye konu olan ürün/ürünler için, kendisine gönderilen bilgilendirme e-postasında belirtilen toplam sipariş tutarını ödemekle yükümlüdür. Müşteri toplam tutarı aşağıdaki hesaba gönderecektir. Ödemenin, siparişin verilmesinin ardından iki işgünü içinde Atelier Creart hesabına geçmemesi durumunda sipariş iptal edilir.

Banka Hesap Bilgileri:

T. Garanti Bankası A.Ş.
Şube: Göztepe Minibüs Cad. (Şube Kodu: 467) Hesap No: 6299346
Hesap Adı: Birleşmiş Fikirler Reklam Tanıtım İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.
IBAN No: TR52 0006 2000 4670 0006 2993 46

Müşteri siparişlerinin üretim süreçleri sipariş ile ilgili ödemenin tamamının yukarıda belirtilen hesaba ulaşmasının ardından başlar. Atelier Creart söz konusu siparişi ödemenin hesaba ulaşmasının ardından 5 iş günü içerisinde kargo firmasına teslim etmekle yükümlüdür.

3.4 Müşteri, Atelier Creart tarafından üretilen tasarımlarda kullanılan özel tasarım tekniklerinin, doku, desen, tasarım elementleri ile her türlü grafik tasarım, illustrasyon, çizim ve eserlerin tasarımında kullanılan öğelerin Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’ndan (FSEK) kaynaklı tüm haklarının Atelier Creart’a ait olduğunu kabul ve beyan eder.

3.5 Sözleşme konusu ürün/ürünler, Müşteri’den başka bir kişi veya kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi veya kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden Atelier Creart sorumlu tutulamaz. Bu durumda tüm sorumluluk Müşteri’ye aittir.

3.6. Atelier Creart, sözleşme konusu ürün/ürünlerin sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun bir şekilde kargoya teslim edilmesinden sorumludur.

3.7 Kargo firmasının, ürünü Müşteri’ye teslimi aşamasında karşılaşacağı her türlü sorun nedeniyle, siparişi verilen ürünün Müşteri’ye teslim edilememesinden Atelier Creart sorumlu tutulamaz.

3.8 Atelier Creart mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu Müşteri’ye bildirmekle yükümlüdür. Atelier Creart bu bildirimi Müşteri’nin e-posta adresine mesaj göndererek yapar. Bu takdirde Müşteri siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. Müşteri’nin siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 5 işgünü içinde kendisine iade edilir.

3.9 Sözleşme konusu ürün/ürünlerin stokta bulunmadığı hallerde Atelier Creart’ın Müşteri’yi durumdan haberdar etmesi ve Müşteri’nin ödemiş olduğu toplam bedelin en geç 5 işgünü içinde Müşteri’ye iade edilmesi şartıyla Atelier Creart’ın sözleşme konusu ürün/ürünleri teslim etmeme hakkı bulunmaktadır. Müşteri’nin e-posta ile göndereceği talep metni doğrultusunda -Atelier Creart ile mutabakata varılarak- Müşteri sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini de talep edebilir.

3.10 Teslimat sırasında hasarlı olduğu belirlenen ürünler hakkında kargo yetkilisi ile birlikte tutanak tutulması gerekmektedir.

3.11 Kargo ücreti ürün bedeline dahil değildir. www.ateliercreart.com sitesinde belirtilen kargo ücreti ayrıca eklenir.

3.12 Bankaların ödemeler esnasında havale masrafı veya sair isimler altında yapacakları kesintilerden Atelier Creart sorumlu değildir.

Madde 4 – CAYMA HAKKI

Tüketici; mal satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (ondört) gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar Atelier Creart’a aittir. Cayma hakkının kullanılması için 14 günlük süre içinde Atelier Creart’ın yukarıda bildirilen adresine telefon veya e-posta ile bildirimde bulunulması ve ürünün/ürünlerin Müşteri’ye ulaştığı şekilde hasarsız olması gerekmektedir. Cayma hakkının kullanılması halinde, Müşteri’ye teslim edilen ürün/ürünlerin Atelier Creart’a gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının Atelier Creart’a iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 5 işgünü içinde ürün/ürünlerin bedeli Müşteri’ye iade edilir. Cayma hakkının 14 gün içinde kullanılması halinde ürün/ürünler Atelier Creart’a, Müşteri tarafından kargo ile iade edilir ve bu durumda kargo ücreti Atelier Creart’a aittir. Bu hakkın kullanılması halinde;

a) 3. kişiye veya Müşteri’ye teslim edilen ürünün faturası,
b) İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, etiketi, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

Müşteri’nin kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa Müşteri kusuru oranında Atelier Creart’ın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür.

Madde 5 – CAYMA HAKKININ KULLANILAMAYACAĞI HALLER

Kişiye özel hazırlanmış tasarımların uygulandığı ürünler ve/veya üzerindeki tasarıma isim, tarih vb. kişisel not eklenerek kişiye özel hale getirilmiş ürünlerde hiçbir nedenle cayma hakkı kullanılamaz. Ürün/ürünlerin iadesi ve/veya değişimi söz konusu olmaz.