Sıkça Sorulan Sorular

Atelier Creart nedir?

Atelier Creart, farklı sektörlerde uzmanlaşmış profesyonellerin bir araya gelmesiyle 2004 yılında kurulmuş olan ve reklamcılık sektöründe hizmet üreten Birleşmiş Fikirler Fikir Tasarım Atölyesi’nin oluşturduğu markadır.

www.ateliercreart.com e-satış sitesi üzerinden satışa sunulan tüm ürünlere yansıyan Atelier Creart tasarımları, yaşadığımız coğrafyanın zenginliği ve sahip olduğumuz kültür mozağininin senteziyle çeşitlenmiş, bu değerleri önemseyen ve sahip çıkan müşterilerimizin talepleri ile de zaman içerisinde daha da zenginleşmiştir.

Atelier Creart, www.ateliercreart.com e-satış sitesi üzerinden sürdürdüğü perakende satışın yanı sıra, üretim kabiliyetindeki esneklik sayesinde sevdiklerinize özel hazırlatabileceğiniz ve sadece bir adet üretilecek kişiye özel ürünler üretebilmekte, şirket, okul, hastane, dernek ve aktivite gruplarının organizasyonlarına özel hazırlanacak tasarımların baskısını yaparak kurumsal çözümler de sunmaktadır.

Atelier Creart ürünlerinin özellikleri nelerdir?

Tüm Atelier Creart ürünlerinde, üretimin her aşamasında kalite kontrol takipleri titizlikle yapılmakta ve doğal malzemeler kullanılmaktadır.

Tüm ürünlerimizde kullanılan desen ve görseller Birleşmiş Fikirler Fikir Tasarım Atölyesi yaratıcı ekibi tarafından dizayn edilmiştir.

Tüm ürünlerimizde nano teknoloji transfer baskı tekniği kullanılmaktadır. Bu teknik, renk kısıtlaması olmadan, degrade (geçişli renk) baskılarında bile istenilen sonucun elde edilmesine imkan verir. Baskı renkleri canlıdır. Talimatlara uygun şekilde yıkanması halinde, baskının kalıcılığı oldukça yüksektir.

Kargo gönderimi ile ilgili bilmem gerekenler nelerdir?

www.ateliercreart.com web sitesinden Türkiye’nin her şehrine PTT Kargo aracılığıyla gönderi yapılabilmektedir. Yapacağınız her alışverişte Türkiye’nin her yerine ———–kargo bedeli eklenir.

Siparişim ne zaman kargoya verilir?

Sipariş edeceğiniz ürün/ler havale/EFT işleminin gerçekleştirilmesinin ardından 5 işgünü üretim süresi içinde PTT Kargo’ya teslim edilir. Sipariş, üye tarafından belirtilen teslimat adresine Türkiye Cumhuriyeti sınırları dahilinde PTT Kargo tarafından ulaştırılır.

Siparişimi benim yerime başka biri teslim alabilir mi?

Türkiye içi tüm gönderiler, PTT Kargo tarafından belirtilen adrese ve ilgili şahsa teslim edilir. Satınalmayı yapan kişi kargonun başka birine teslim edilmesini/gönderilmesini istiyorsa, sitedeki satınalma adımlarında yer alan Kargo Adresi bilgileri bölümüne kargoyu teslim alacak kişinin isim, adres ve iletişim bilgilerini girebilir.

Sipariş bilgilerinizi girerken lütfen şu hususlara dikkat ediniz:

• Siparişinizin başka birine gönderilmesini istiyorsanız, sipariş verme adımlarında karşılaşacağınız fatura ve kargo adresinizi ayrı ayrı girmeyi unutmayınız.

• Teslimatın gecikmesinde en sık karşılaşılan sebep; adres ve telefon numarası bilgilerinin yetersiz olmasıdır. Bu nedenle lütfen ürününüzün teslim edilmesini istediğiniz adres bilgilerini ve telefon numaranızı eksiksiz ve doğru olarak girdiğinizden emin olunuz.

Kargo gönderimi ve teslimatı ile ilgili diğer hususlar:

• Kargo paketi teslim alındıktan sonra, teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır.

• Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalı ve firmamız info@ateliercreart.com e-posta adresi veya belirtilen Çağrı Merkezi telefonu vasıtasıyla bilgilendirmelidir.

• Sipariş ettiğiniz ürünün belirtilen süre içinde teslim edilmemesi veya siparişle ilgili başka bir sorun yaşamanız durumunda,  info@ateliercreart.com e-posta adresinden Müşteri Hizmetleri Yetkilisi’ne bilgi verebilirsiniz.

Sitenize neden üye olmalıyım?

www.ateliercreart.com web sitesinden alışveriş yapabilmek için, üye olmanız gerekmektedir. www.ateliercreart.com’a üye olmak ücretsiz ve çok kolaydır. Kullanıcı adı olarak size ait geçerli bir e-posta adresi ve sadece sizin bileceğiniz bir şifre belirlemeniz, siteye üyelik için yeterlidir. Sitemize üye olarak kampanyalardan da haberdar olabilirsiniz.www.ateliercreart.com’a ücretsiz üye olmak için lütfen buraya tıklayınız.

Şifremi unuttum, ne yapmalıyım?

Şifrenizi unutmanız halinde, Üye Girişi sayfasındaki Şifre Sıfırlama Servisi ile kullanıcı adı olarak kullandığınız ve sizin tarafınızdan belirtilmiş olan elektronik posta adresine sistem tarafından otomatik olarak yeni bir şifre gönderilecektir. Şifrenizi unuttuysanız, lütfen buraya tıklayınız.

Sitenizden yaptığım alışverişlerde ödemelerimi nasıl yapabilirim?

www.ateliercreart.com web sitesinden yaptığınız alıverişlerde ödemelerinizi banka havalesi veya EFT ile yapabilirsiniz. Havale/EFT yapabileceğiniz banka bilgilerimiz için lütfen buraya tıklayınız.

Ödeme ile ilgili şu konuları dikkatle incelemenizi rica ederiz:

• Havale veya EFT ile yapacağınız alışverişlerde siparişlerin işleme alınma zamanı web sitemizden siparişin verildiği an değil, yaptığınız havale veya EFT’nin firma hesabında görüntülenmesinden sonradır.

• 5 işgünü içinde havalesi yapılmayan siparişleriniz, sistem tarafından otomatik olarak iptal edilir.

• Tüm siparişler yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura ile birlikte kargoya verilir.

• Tekstil ürünlerinde KDV oranı %8’dir.

• www.ateliercreart.com web sitesinde belirtilen ürün fiyatları, KDV dahil fiyatlardır.

Siparişiniz ile ilgili soru ve sorunlarınızla ilgili olarak info@ateliercreart.com e-posta adresinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Sipariş verirken nelere dikkat etmeliyim?

www.ateliercreart.com web sitesinden yapacağınız alışverişlerde siparişlerin hazırlanma süresi 5 işgünüdür. Satın aldığınız Atelier Creart ürünü sizin siparişiniz üzerine üretime alınır. Atelier Creart, ürünlerini stokta tutmaz. Bu nedenle ürününüzü seçerken ürün özelliklerini dikkatlice okumanız, ürün sayfasında yer alan Beden tablosunu dikkatlice inceleyerek seçim yapmanız, siparişinizin en hızlı ve kaliteli şekilde size ulaşmasını sağlar. Aklınıza takılan her tür soruda info@ateliercreart.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz. Bizi aradığınızda otomatik santral sistemleri ile karşılaşmaz, direkt olarak müşteri hizmetleri yetkilimizle görüşebilirsiniz.

İsme özel ürünlerde değişim ya da iade kabul edilmemektedir.

Siparişimin gerçekleştiğini nasıl anlarım?

www.ateliercrert.com web sitesinden yapacağınız alışveriş sistemimizde görüntülendikten sonra, kullanıcı adı olarak belirttiğiniz e-posta adresinize siparişinizin fiyat, beden, tasarım, kargo fiyatı, toplam fiyat gibi detaylarını içeren bir e-posta gönderilir. Sipariş ve ödeme işleminizi tamamladıktan sonra üyelik bilgilerinizle sisteme giriş yaparak siparişinizin durumunu takip edebilirsiniz.

Siparişinizin gerçekleştiğine dair gönderilecek e-postanın tarafınıza ulaşmaması durumunda, lütfen “junk/bulk/gereksiz mail” kutusunu kontrol ediniz. Mesajınız junk/bulk/gereksiz mail kutusuna düşmüş ise, sonraki siparişlerinizde de benzer bir durum yaşamamak için lütfen “not junk / gereksiz mail değil” olarak işaretlemeyi unutmayınız.

Siparişimi iptal edebilir miyim?

www.ateliercreart.com web sitesinden vermiş olduğunuz siparişi iptal etmek için info@ateliercreart.com e-posta adresinden bizimle irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

İptal talebinizin işleme alınması için;

• Yapmış olduğunuz alışverişten sonra www.ateliercreart.com Müşteri Hizmetleri tarafından e-posta adresinize gönderilen Sipariş Raporu iletisini info@ateliercreart.com adresine göndermeniz,

• Siparişinize dair Havale/EFT yaptıysanız bankanızın adı, şubesi ve hesap numaranızı bildirmeniz istenecektir.

Havale/EFT ile yapılan ödemelerin iadesi en geç 1 hafta içerisinde müşteri hesabına aktarılır.

Garanti ve ürün iadesi hakkında bilmem gerekenler nelerdir?

www.ateliercreart.com web sitesinden satın aldığınız ürünün iade koşullarına uyması için, ürünün “ayıplı mal” sayılması gerekmektedir. Kullanıcı tarafından ürün tesliminde belirtilen kullanım şartları ile ürün etiketinde bulunan yıkama talimatına uyulmaması durumunda ürünün “ayıplı mal” olarak sayılmayacağının bilinmesi gerekir.

www.ateliercreart.com web sitesinden satın alınan ürünlerin tamamı “müşteriye özel” olarak hazırlandığı için, sipariş esnasında ürün beden seçimi ile ürünün üzerine basılacak tasarım seçimine dikkat edilmelidir.

Kişiye özel hazırlanmış tasarımların uygulandığı ürünler ve/veya üzerindeki tasarıma isim, tarih vb. kişisel not eklenerek kişiye özel hale getirilmiş ürünlerde hiçbir nedenle cayma hakkı kullanılamaz. Ürün/ürünlerin iadesi ve/veya değişimi söz konusu olmaz.

Satın almış olduğunuz ürün/ler ile ilgili şu konulara lütfen dikkat ediniz:

• Müşteri memnuniyetine dair hassasiyetimiz ve ilgili yasalar gereği, satın almış olduğunuz ürün/leri 14 günlük süre içinde iade edebilirsiniz.

• Ambalajı açılmış ve/veya kullanılmış ve/veya yıkanmış ya da tahrip edilmiş şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez.

• İade gönderimini, ürünü size ulaştırmış olan kargo firması aracılığıyla yapmanız gerekmektedir. Başka bir kargo firması ile gönderilen ürünlerin iadesi kesinlikle alınmaz.

• İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, etiketi, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

Önemli Not:

İade etmek istediğiniz ürünün faturası şirket adına kesildiyse, ürünü iade ederken ilgili şirketinin düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. İade faturasının, kargo payı dahil edilmeden (Ürün birim fiyatı + KDV olarak) kesilmesi gerekmektedir.

Ürün İade Adresi:

Birleşmiş Fikirler Reklam Tanıtım İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.
Caferağa Mahallesi Moda Bostan Sokak No: 12 Kat: 1 Daire: 1 34710 Kadıköy/İstanbul

Sipariş ettiğiniz ürün elinize ulaştıktan sonra, ürün iadesi ile ilgili olarak sormak istediğiniz konularda info@ateliercreart.com e-posta adresinden Müşteri Hizmetleri Yetkilisi’ne ileti gönderebilirsiniz.

Tarafımıza ulaşan ürünlerin (yukarıdaki maddede de belirtildiği şekilde) iade şartlarına uygun olarak gönderilmiş olmaları halinde ürün tutarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınır.

Sormak istediğiniz diğer konular için aşağıdaki adres bilgilerinden veya belirtilmiş olan telefon numaralarından bizimle iletişime geçebilirsiniz: