SSS (SIKÇA SORULAN SORULAR)

Atelier Creart ürünleri, nefes alabilen baskı tekniği olarak bilinen ve günümüzün en son teknolojisine sahip dijital baskı makinelerinde üretilir. Atelier Creart ürünlerinde kumaşın satın alınmasından dikimine kadar kalite kontrol takibi titizlikle yapılır.

Ürünler birinci kalite %100 pamuklu penye kumaştan üretilir. Nefes alabilen baskı teknolojisinde su bazlı tekstil boyaları kullanıldığı için renkler canlıdır ve baskı çatlaması oluşmaz.

İçiniz rahat olsun! Baskıda kullanılan su bazlı pigment tekstil boyaları sağlıklı ve doğa dostu boyalardır.

Bunun yanı sıra, dijital baskı teknolojisi özellikle degrade (geçişli renk) baskılarında da istenilen sonucun elde edilmesine imkan verir.

Atelier Creart tişörtlerinin üretiminde kullanılan dijital baskı teknolojisi, kumaşla bütünleşen, tekstil üzerinde "baskı yokmuşçasına" yumuşaklık sağlayan ve baskı alanında hiçbir şekilde katman varmış hissi vermeyen "sıfır tuşe" özelliğine sahiptir. Promosyon amaçlı kullanılan transfer baskıya göre çok daha fazla kalitelidir, baskı alanında plastik hissi yaratmaz.

www.ateliercreart.com web sitesinden dünyanın her şehrine gönderi yapılabilmektedir. Türkiye sınırları dahilinde anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile yurtiçi ve yurtdışına gönderi yapılmaktadır.

Kargo Ücreti Ne Kadardır?
Yapacağınız alışverişlerde Türkiye'nin her yerine 7 TL kargo ödemesi eklenir. .

Yurtdışı kargo ücretleri siparişi tamamlama aşamasında bulunduğunuz ülke ve aldığınız ürün adedine göre sistem tarafından otomatik hesaplanır. Yurtdışı kargo tutarı siparişi tamamlama aşamasında görüntülenecektir.

Siparişim Ne Zaman Kargoya Verilir?

Sipariş edeceğiniz ürün/ler 7 işgünü üretim süresi içinde Kargo'ya teslim edilir. Sipariş, üye tarafından belirtilen teslimat adresine Türkiye Cumhuriyeti sınırları dahilinde anlaşmalı kargo firması tarafından teslim edilir.

Kargo teslimat süreleri, zorunlu haller dışında 0-600 km mesafeler için yaklaşık 2 (iki) işgünü, 600 km üzeri mesafeler için yaklaşık 3 (üç) işgünüdür.

Yurtdışı Kargo gönderileri Ptt Kargo marifetiyle yapılmaktadır, bulunduğunuz ülkedeki Ptt Kargonun dağıtım ortağı ile yapılacaktır. Ptt Kargo verilerine göre Yurtdışı teslimatlar 10-14 gün arasında gerçekleştirilecektir.
Siparişimi Başka Biri Teslim Alabilir Mi?

Türkiye içi tüm gönderiler, anlaşmalı kargo şirketi tarafından belirtilen adrese ve ilgili şahsa teslim edilir. (Hediye olarak göndermek istediğiniz ürün/ler, Hediye Teslimat Bilgileri formunda belirttiğiniz kişi ve adrese gönderilir.) Kargo şubesinden kesinlikle mal teslimatı yapılmaz. Alıcının adreste olmaması durumunda birinci dereceden yakınına kimlik bilgilerinin kontrolünden sonra teslimat yapılabilir.

Sipariş bilgilerinizi girerken lütfen şu konulara dikkat ediniz:

• Siparişinizi hediye olarak göndermek istiyorsanız, fatura ve sevkiyat adresinizi
ayrı ayrı girmeyi unutmayınız.

• Teslimatın gecikmesinde en sık karşılaşılan sebep; adres bilgilerinin yetersiz olmasıdır.
Bu nedenle lütfen ürününüzün teslim edilmesini istediğiniz adresi tam ve doğru olarak
giriniz.

Kargo Gönderimi ve Teslimatı ile İlgili Diğer Hususlar:

• Kargo paketi teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul
edilmiş sayılır.

• Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak
tutturulmalı ve firmamızı bu konuda e-posta veya belirtilen telefonlar vasıtasıyla
bilgilendirmelidir.

Sipariş ettiğiniz ürünün belirtilen süre içinde teslim edilmemesi veya siparişle ilgili başka bir sorun yaşamanız durumunda, info@ateliercreart.com e-posta adresinden Müşteri Hizmetleri Yetkilisi'ne bilgi verebilir veya (0216) 329 63 36 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz.

www.ateliercreart.com web sitesinden alışveriş yapabilmek için, üye olmanız gerekmektedir. www.ateliercreart.com'a üye olmak ücretsiz ve çok kolaydır. Kullanıcı adı olarak size ait geçerli bir e-posta adresi ve sadece sizin bileceğiniz bir şifre belirlemeniz, siteye üyelik için yeterlidir.

www.ateliercreart.com'a ücretsiz üye olmak için lütfen buraya tıklayınız.

Şifremi Unuttum, Ne yapmalıyım?

Şifrenizi unutmanız halinde, Üye Girişi sayfasındaki Şifre Sıfırlama Servisi ile kullanıcı adı olarak kullandığınız ve sizin tarafınızdan belirtilmiş olan elektronik posta adresine sistem tarafından otomatik olarak yeni bir şifre gönderilecektir.

Şifrenizi unuttuysanız, www.ateliercreart.com'a üye olurken belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize yeni bir şifre gönderilmesi için lütfen buraya tıklayınız.
www.ateliercreart.com'dan yapacağınız alışverişlerde içiniz rahat olsun: Atelier Creart, internet üzerinden yapılan alışverişlerde en güvenilir sistem olan 3D Secure Uluslararası Güvenlik Platformu üzerinden %100 güvenli alışveriş imkanı sunar ve Rapid SSL Sign Güvenlik Sertifikası'na sahiptir.

Sahip olduğu 3D Secure Sistemi ve Rapid SSL Sertifikası sayesinde ateliercreart.com web sitesinden 7 gün/24 saat güvenle alışveriş yapabilirsiniz!3D Secure Sistemi ve Rapid SSL Sertifikası ile ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayarak www.ateliercreart.com web sitesindeki "Alışveriş Güvenliği" sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
3D Secure ve Rapid SSL sistemi ile çalışan www.ateliercreart.com web sitesinden ister kredi kartınız ile, isterseniz banka havalesi veya EFT ile alışveriş yapabilirsiniz.

Garanti Bankası Sanal POS sistemi ile çalışan www.ateliercreart.com web sitesinde kredi kartı ile yapılan alışverişlerde tüm bankaların kredi kartları (Visa, Mastercard) geçerlidir.

Ödeme ile ilgili şu konuları dikkatle incelemenizi rica ederiz:

• Kredi kartınız ile yapacağınız alışverişlerde siparişlerin işleme alınma zamanı, işlem
   onayının banka sisteminde görüntülenmesinden sonradır.

• Havale veya EFT ile yapacağınız alışverişlerde siparişlerin işleme alınma zamanı web
   sitesinden siparişin verildiği an değil, yaptığınız havale veya EFT'nin firma hesaplarında
   görüntülenmesinden sonradır.

• Havale yolu ile verilen siparişlerde en geç 5 işgünü süresince havalesi yapılmayan
   siparişler, sistem tarafından otomatik olarak iptal edilir.

• Tüm siparişler yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura ile birlikte kargoya verilir.

• KDV oranı, tüm tekstil ürünlerinde olduğu gibi %8’dir.

• www.ateliercreart.com web sitesinde yayınlanan fiyatlar, KDV dahil fiyatlardır.

Siparişiniz ile ilgili soru ve sorunlarınızla ilgili olarak info@ateliercreart.com e-posta adresinden veya (0216) 329 63 36 numaralı telefondan bizimle irtibata geçebilirsiniz.
www.ateliercreart.com web sitesinden yapacağınız alışverişlerde siparişlerin hazırlanma süresi 3 işgünüdür. Sipariş özel üretim ile gerçekleştirildiği için, siparişlerde herhangi bir değişiklik gerçekleştirilememektedir.

Siparişiniz size özel olarak ve sadece 1 adet üretildiği için, lütfen “beden ölçüleri” tablosunu dikkatlice inceleyerek beden seçiminde bulununuz.

Siparişimin Onaylandığını Nasıl Anlarım?

www.ateliercrert.com web sitesinden yapacağınız alışveriş sistemimizde görüntülendikten sonra, kullanıcı adı olarak belirttiğiniz e-posta adresinize siparişinizin fiyat, beden, tasarım, kargo fiyatı, toplam fiyat gibi detaylarını içeren bir e-posta gönderilir. (Banka havalesi ile gerçekleştirdiğiniz siparişler, havale tutarı şirket hesaplarına ulaştığında işleme alınacaktır.) Sipariş ve ödeme işleminizi tamamladıktan sonra lütfen e-posta adresinize gelen iletiyi kontrol ediniz.

Gönderilecek e-postanın tarafınıza ulaşmaması durumunda, lütfen "junk/bulk/gereksiz mail" kutusunu kontrol ediniz. Mesajınız junk/bulk/gereksiz mail kutusuna düşmüş ise, lütfen "not junk / gereksiz mail değil" olarak işaretlemeyi unutmayınız.www.ateliercreart.com web sitesinden kredi kartınızla gerçekleştirdiğiniz siparişinizle ilgili olarak info@ateliercreart.com e-posta adresinden veya (0216) 329 63 36 numaralı telefondan bizimle irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

İptal talebinizin işleme alınması için;

•  Yapmış olduğunuz alışverişten sonra www.ateliercreart.com Müşteri Hizmetleri tarafından
   e-posta adresinize gönderilen Sipariş Raporu iletisini info@ateliercreart.com adresine
   göndermeniz,

•  Kredi kartı ile yapılan sipariş iptalinde ise bu bilgilere ek olarak bankanızın adı, şubesi
   ve hesap numaranızı bildirmeniz istenecektir.

Yapmış olduğunuz ödemenin iade olarak hesabınıza yansıma süresi, kendi bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartı ile ilgili yapılan alışverişlerdeki ödeme iadeleri en geç 1-3 hafta içerisinde, havale ile yapılan alışverişlerdeki ödeme iadeleri ise en geç 1 hafta içerisinde müşteri hesabına yansımaktadır.
www.ateliercreart.com web sitesinden satın aldığınız ürünün iade koşullarına uyması için, ürünün "ayıplı mal" sayılması gerekmektedir. Kullanıcı tarafından ürün tesliminde belirtilen kullanım şartları ile ürün etiketinde bulunan yıkama talimatına uyulmaması durumunda ürünün "ayıplı mal" olarak sayılmayacağının bilinmesi gerekir.

www.ateliercreart.com web sitesinden satın alınan ürünlerin tamamı "müşteriye özel" olarak hazırlandığı için, sipariş esnasında ürün beden seçimi ile ürünün üzerine basılacak tasarım seçimine dikkat edilmelidir.

Kullanım şartlarına uyulmaması, yıkama talimatlarına göre yıkama yapılmaması, ürün bedeninin ve tasarımının yanlış seçilerek sipariş edilmesi gibi sebeplerden kaynaklanan iade talepleri kabul edilmemektedir.

Satın almış olduğunuz ürün/ler ile ilgili şu konulara lütfen dikkat ediniz:

• Müşteri memnuniyetine dair hassasiyetimiz ve ilgili yasalar gereği, satın almış olduğunuz
ürün/leri yedi (7) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz.

• Ambalajı açılmış ve/veya kullanılmış ve/veya yıkanmış ya da tahrip edilmiş şekildeki
ürünlerin iadesi kabul edilmez.

• İade gönderimini, ürünü size ulaştırmış olan Kargo firması aracılığıyla yapmanız
gerekmektedir. Başka bir kargo firması ile gönderilen ürünlerin iadesi kesinlikle alınmaz.

• Ürünün iade gönderisi, orjinal ambalaj ve düzenlenen fatura nüshaları ile birlikte
yapılmalıdır.

Önemli Not:
İade etmek istediğiniz ürünün faturası şirket adına kesildiyse, ürünü iade ederken ilgili şirketinin düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. İade faturasının, kargo payı dahil edilmeden (Ürün birim fiyatı + KDV olarak) kesilmesi gerekmektedir.

Ürün İade Adresi:
Caferağa Mahallesi Moda Bostan Sokak No: 12 Kat: 1 Daire: 1 34710 Kadıköy/İstanbul

Sipariş ettiğiniz ürün elinize ulaştıktan sonra, ürün iadesi ile ilgili olarak sormak istediğiniz konularda info@ateliercreart.com e-posta adresinden Müşteri Hizmetleri Yetkilisi'ne ileti gönderebilir veya (0216) 329 63 36 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz.
Teknik servisimize ulaşan ürünlerin (yukarıdaki maddede de belirtildiği şekilde) iade şartlarına uygun olarak tarafımıza gönderilmiş olmaları halinde ürün tutarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınır.

Para iadesinin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Satınalma aşamasında kredi kartı ile gerçekleştirilen ürün ödemelerinin iadesi en geç 1-3 hafta içerisinde, havale ile gerçekleştirilen ödemelerin iadesi ise en geç 1 hafta içerisinde müşteri hesabına yansımaktadır.
Sormak istediğiniz diğer konular için aşağıdaki adres bilgilerinden veya belirtilmiş olan telefon numaralarından bizimle iletişime geçebilirsiniz:

Birleşmiş Fikirler Reklam Tanıtım İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.

Caferağa Mahallesi Moda Bostan Sokak No: 12 Kat: 1 Daire: 1 34710 Kadıköy/İstanbul
Tel: 02163296336 – 05333026758

E-posta: info@ateliercreart.com
ANASAYFA  |   HAKKIMIZDA  |   ALIŞVERİŞ GÜVENLİĞİ  |   KURUMSAL SİPARİŞ  |   İLETİŞİM
SIKÇA SORULAN SORULAR (SSS)  |   KAMPANYALAR  |   GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ  |   SIK KULLANILANLARA EKLE
© 2008 - 2009 Birleşmiş Fikirler [Fikir Tasarım Atölyesi]